Szlaki zamykane w zimie
Sudety

Aktualności ze szlaków w Karkonoszach

Zima nieśmiało pojawia się na nizinach jednak w górach króluje od dłuższego czasu. “Prawdziwi” turyści zimy się nie boją i swoich wędrówek nie przerywają, ważne jest jednak by planować je z głową, biorąc pod uwagę wszelkie zagrożenia wynikające z pory roku.

O ile w niższych pasmach zagrożenie lawinowe praktycznie nie istnieje to wybierając się w Karkonosze warto zapoznać się z informacjami publikowanymi przez Karkonoski Park Narodowy oraz Grupę Karkonoską GOPR.  Informacje podawane przez te jednostki na pewno są wiarygodne i możecie je przeczytać poniżej:

Z powodu zagrożenia lawinowego zamknięto:

  • szlak niebieski od Domku Myśliwskiego do schroniska „Samotnia”. Dojście do schroniska jest możliwe zimowym obejściem, czyli drogą transportową i szlakiem od strony Strzechy Akademickiej.
  • Drogę Jubileuszową na Śnieżkę z powodu wzrostu grubości pokrywy śniegu, a co za tym idzie zagrożenia osunięciem się ze stoku. Wejście na Śnieżkę od strony Równi jest możliwe tylko szlakiem czerwonym, tzw. Zakosami
  • szlak żółty na odcinku od schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem do skrzyżowania z czerwonym, grzbietowym przed Śnieżnymi Kotłami. Obejście jest wyznaczone szlakiem zimowym od schroniska do Czeskiej Budki
  • szlak zielony na odcinku od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem. Nie jest możliwe przejście dołem przez Kotły w rejonie Śnieżnych Stawków.  
  • odcinek żółtego szlaku przez Biały Jar
  • szlak czerwony od schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego

Ponizej mapka z naniesionymi zmianami udostępniona przez KPN:

Szlaki zamykane w zimie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s