Dolny Śląsk

Retro Szczawno-Zdrój

Szczawno-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa w Sudetach Środkowych. Swój „zdrowotny” charakter zawdzięcza wodom, które w XVI w. zostały  przebadane przez Caspara Schwenckfeldta. Pod wpływem wzrastającej popularności miejscowość się rozbudowuje o „infrastrukturę zdrojową”: teatr, park zdrojowy, piękne kamienice…

Okładka retro-przewodnikaW oparciu o tę zabudowę miłośnicy Szczawna podęli działania mające zainteresować innych historią miejscowości. Ich starania doceniła Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, która przyznała grant na wydanie retro-przewodnika po Szczawnie-Zdrój. Z elektroniczną wersją przewodnika można zapoznać się na stronie FB: Kocham Szczawno-Zdrój. Po skontaktowaniu się z autorami można także otrzymać egzemplarz papierowy (przewodnik wydrukowano w nakładzie 1000 egz.).

W przewodniku znajdziemy opis zabytkowych kamienic z XIX/XX w., ulic oraz plan miejscowości z naniesionymi obiektami. Myślę, że z powodzeniem można go wykorzystać jako materiał wprowadzający do odkrywania tej urokliwej miejscowości.

Co jeszcze zobaczyć w Szczawnie-Zdrój?

  • pomnik psa
  • Pijalnię Wód
  • Park Zdrojowy im. H. Wieniawskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s