Propozycje

„Najciemniej pod latarnią” mówi się gdy nie zauważamy rzeczy oczywistych, prostych. To powiedzenie doskonale określa niektórych turystów, którzy planują wyprawy na koniec świata a nie znają swojego „podwórka”. Mieszkamy w kraju różnorodnym z bogatą historią i kulturą dlatego warto wybrać się na nasze polskie szlaki. Ale warto też poznać to co za miedzą i wybrać się gdzieś dalej. Poniżej kierunki, które chętnie z państwem obiorę 🙂

Sudety

Góry i miasta, doliny i wsie.. W można zdobywać szczyty i zwiedzać zamki – to właśnie ta różnorodność sprawia, że są tak popularne wśród podróżujących turystów indywidualnych jak i grup zorganizowanych.

Możemy wybrać się w Karkonosze by zdobyć ich najwyższe szczyty, poznać tajemnice Gór Sowich lub odwiedzić bajeczne Kolorowe Jeziorka. Możemy też próbować się zgubić w skalnych labiryntach Gór Stołowych.

Szlak Piastowski

Jednak z najpopularniejszych tras turystycznych w naszym kraju. Prowadzi przez takie punkty jak Poznań, Gniezno, Biskupin czy Kruszwicę. To trasa pełna śladów historii i legend. Któż z nas nie zna historii Popiela zjedzonego przez myszy? Wspólnie możemy wybrać się w poszukiwanie śladów architektury romańskiej lub stać się tropicielami dzikiej przyrody.

Ojcowski Park Narodowy

Najmniejszy Park Narodowy w Polsce jednak warto poświęcić mu choć chwilę uwagi. Szlaki poprowadzone przez małe miejscowości, wspaniałe wapienne formy skalne, lokalna kuchnia – to tylko niektóre argumenty, które powinny przekonać turystę do wyjazdu w te strony.

Wrocław

Stolica Dolnego Śląska i miasto wielu kultur, tak najkrócej można opisać Wrocław ale po co to upraszczać? Wspólnie możemy poznać najstarsze zakamarki miasta, obejrzeć galerię neonów, poszukać murali. Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić ZOO z Afrykarium, Ogród Botaniczny czy też Japoński. A wieczorem można pospacerować po rynku i powąchać kwiatów na Placu Solnym.

Praga

Skalne Miasta

Litwa